© DJ-Extensions.com. All rights reserved.

Zaloguj

Nowy na DJ-Extensions?

DJ-WebP

Img do WebP Darmowa wtyczka Joomla

Popraw szybkość witryny, ranking SEO, współczynnik odrzuceń i wrażenia użytkownika dzięki automatycznej optymalizacji obrazu witryny do preferowanego przez Google formatu obrazu.

Co to jest format .webp?

I dlaczego warto wypróbować wtyczkę DJ-WebP?

Dostarczanie obrazów stron internetowych w nowym formacie (WebP) jest jednym z istotnych czynników, które mogą pomóc w podniesieniu pozycji stron internetowych w rankingach. Mając to na uwadze, podczas optymalizacji stron internetowych, dla jednego z naszych klientów, stworzyliśmy wtyczkę, która pomaga w konwersji formatów .jpg i .png do .webp.

Według Wikipedii:
WebP to format obrazu wykorzystujący zarówno kompresję stratną, jak i bezstratną. Jest on obecnie rozwijany przez Google, na podstawie technologii nabytej wraz z zakupem firmy On2 Technologies.

Gdzie działa ta wtyczka?

DJ-WebP nie jest specyficzny dla żadnego rozszerzenia, więc działa z każdym rozszerzeniem, obrazami artykułów, itp. Ty decydujesz, które foldery powinny być przetwarzane.

DJ-Webp może pomóc Ci zredukować czas potrzebny do załadowania strony, szczególnie na stronach, które są ciężkie od obrazów, na przykład DJ-Mediatools, DJ-Catalog2, DJ-Classifieds produkują wiele obrazów i zdjęć. Wszystkie nasze rozszerzenia zostały przetestowane i świetnie współpracują z DJ-WebP.

Jak działa DJ-WebP

Gdy wtyczka zostanie opublikowana i ustawiona, przetwarza wszystkie pliki, które chcesz, aby to zrobić, i serwuje je w formacie .webp zamiast oryginalnych formatów. To sprawia, że Twoja strona jest szybsza, ładując obrazy w najlepszym dostępnym formacie. Możesz zdecydować o jakości obrazów i...

Ustaw opcje według własnych potrzeb

  • wybrać katalogi/foldery do przetworzenia (w wybranych folderach plugin wyszukuje obrazy i zastępuje je .webp podczas przetwarzania strony)
  • wykluczać poszczególne katalogi lub nawet pliki z przetwarzania (jeśli z jakiegoś powodu chcesz zachować niektóre z nich w oryginalnym formacie)
  • wybór formatu obrazów do przetworzenia (do wyboru .png, .jpg lub oba formaty)
  • ustawić jakość przetwarzanych obrazów (niższa jakość - mniejszy rozmiar pliku)
  • wykluczyć pozycje menu, które nie mają być przetwarzane
  • Sprawdź, czy Twój serwer i przeglądarka obsługują format .webp
  • Ustawienie czasu przechowywania zdjęć (czyli jak często pliki mają być ponownie przetwarzane)
  • W razie potrzeby wyczyść pliki .webp
© 2023 DJ-Extensions.com. All rights reserved.