© DJ-Extensions.com. All rights reserved.

13 czerwiec, 2022
Follow Us

Stwórz katalog firm oparty na Joomla

13 czerwiec, 2022

Czy jesteś gotowy, aby uruchomić stronę internetową z katalogiem firm, ale nie wiesz, od czego zacząć? Wyjaśnimy Ci, jak w prosty sposób to zrealizować. Jest wiele sposobów, a Joomla CMS jest zalecaną platformą w osiągnięciu tego celu. Możesz zacząć bez tracenia czasu na badanie tysiąca różnych możliwości.

Ważne jest, aby pamiętać, że strona katalogu firm to przede wszystkim zysk. Profesjonalna witryna pozwala zarabiać na wiele sposobów.

Czym jest katalog usług?

Katalog firm to katalog stron internetowych, na których umieszczane są wpisy firm. Mogą to być firmy z określonej branży lub lokalizacji (np. województwa). Wpisy firm zawierają zwykle podstawowe dane, takie jak nazwa, kontakt, adres, zakres usług czy oferta produktowa. Pozwala to użytkownikom na łatwe wyszukiwanie firm, produktów lub usług.

Zwiększanie widoczności w Internecie dzięki witrynie z listą firm jest jedną z najlepszych strategii marketingowych. Firma, która pojawia się na takiej liście, odnosi konkretne korzyści, począwszy od lepszej widoczności w Internecie, wcześniejszego budowania pozytywnej reputacji, a skończywszy na poprawieniu pozycji w wyszukiwarkach.

Doskonałym przykładem strony z lokalnym katalogiem firm jest strona umożliwiająca lokalnym firmom z danego obszaru działalności dodanie swojego wpisu. Strona o wysokiej pozycji w rankingu (wysoko indeksowana i często odwiedzana) byłaby doskonałym miejscem, w którym użytkownicy mogliby dodawać informacje o swojej działalności za opłatą. Może to być na przykład lokalny katalog nieruchomości, w którym deweloperzy będą dodawać swoje oferty. Rozwiązań i możliwości jest wiele.

Kluczowe funkcje katalogu firm

Aby strona katalogowa dobrze prosperowała, musi posiadać pewne funkcje które w dzisiejszych czasach są koniecznością.

Zapoznaj się z listą kluczowych funkcji.

 • Zaawansowane wyszukiwanie - Jest to bardzo ważna funkcja. Odwiedzający muszą mieć możliwość wyszukiwania interesujących ich pozycji. Warto rozważyć wprowadzenie różnych metod wyszukiwania: np. według kategorii, lokalizacji, typu, ceny itp. Ważne jest również zastosowanie filtrów, które dodatkowo zawężą wyniki wyszukiwania.
 • Przyjazność dla użytkownika i przyciągający wzrok wygląd - strona katalogu musi być łatwa w obsłudze i intuicyjna, aby ludzie mogli łatwo się po niej poruszać. Odwiedzający powinni zwracać uwagę na najważniejszą część strony.
 • Możliwość bezpłatnego zamieszczania wpisów - strona katalogu musi umożliwiać użytkownikom bezpłatne zamieszczanie informacji (artykułów) o swojej firmie. Będzie to pomocne dla małych przedsiębiorców w rozwijaniu ich działalności.
 • Rozbudowana struktura kategorii - rozbudowana struktura kategorii sprawia, że strona jest przejrzysta, a użytkownicy mogą korzystać z różnych sposobów, aby znaleźć interesującą ich kategorię.
 • Responsywność - liczba użytkowników mobilnych stale rośnie. Dlatego też strona katalogu musi być responsywna/przyjazna dla urządzeń mobilnych.
 • Szybkość - szybkość jest kluczowym czynnikiem w odniesieniu do SEO i wskaźnika odrzuceń. Strona katalogu biznesowego musi działać szybko.
 • Lokalizacje i mapy - strony katalogów są przede wszystkim oparte na lokalizacji, dlatego ważne jest posiadanie map i lokalizacji dla dodanych elementów.
 • Bramki płatności - Bramki płatności są kluczowym elementem funkcjonalnej strony internetowej, zwłaszcza jeśli chcesz na niej zarabiać.
 • Komunikacja z klientami - biznesowa strona internetowa musi korzystać z komunikatorów internetowych lub czatu.
 • System ocen - Recenzje i oceny są niezbędnymi elementami, a strona powinna zawierać takie rozwiązanie, aby odwiedzający mogli ocenić jakość usług.

W jaki sposób można zarabiać na prowadzeniu katalogu firm?

Prowadzenie katalogu firm nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych, a jest to solidny model biznesowy, który można spieniężyć. Zastanawiasz się, jak? Istnieje kilka sposobów na zarabianie na katalogu biznesowym.

Możesz zacząć od darmowej platformy, ale ważne jest, aby znać jej możliwości. Wraz ze wzrostem ruchu na stronie i jej lepszą pozycją w rankingu, wartość będzie rosła. Z czasem firmy będą skłonne płacić za różne opcje oferowane na stronie.

Skupmy się na trzech najpopularniejszych sposobach zarabiania pieniędzy:

 • Płatne wpisy - podstawową opcją jest pobieranie opłat od właścicieli firm za umieszczenie ich w katalogu. Możesz oferować różne plany cenowe, z których każdy ma swój własny zestaw korzyści. Naszym zdaniem najczęstszym sposobem zarabiania pieniędzy jest pobieranie niewielkiej opłaty od członków za wpisanie ich firmy do katalogu. Z czasem i w miarę rozwoju witryny ceny te mogą wzrosnąć.
 • Wyróżnione oferty - firmy mogą zapłacić za umieszczenie swojej oferty na wyższej pozycji lub z dodatkowymi elementami (link do strony internetowej, więcej zdjęć itp.). Możesz zaprosić właścicieli firm do pojawienia się w specjalnych miejscach na Twojej stronie, dzięki czemu przyciągną uwagę większej liczby użytkowników.
 • Reklamy - Możesz sprzedawać powierzchnię reklamową i umożliwiać użytkownikom prezentowanie swoich banerów, reklam graficznych/filmowych, a nawet linków tekstowych. Reklamy mogą być umieszczane w określonych miejscach na Twojej stronie internetowej, a każda pozycja może mieć swoją cenę.

Sugerowane rozwiązanie dla Joomla

Jeśli szukałeś odpowiedniego rozwiązania, które pomoże Ci kontrolować katalogi z listą usług, to jesteś we właściwym miejscu.

W witrynie zasilanej przez Joomla istnieje wiele opcji, aby uzyskać wysoce funkcjonalny katalog online na swojej stronie Joomla. System Joomla pozwala na instalację i korzystanie z dodatkowych rozwiązań, takich jak DJ-Classifieds, a dzięki DJ-Classifieds uruchomisz w pełni funkcjonalny katalog firm dla Joomla.

W powyższym rozdziale wymieniliśmy najważniejsze cechy, jakie powinna posiadać tego typu witryna. Co ważne, rozwiązanie DJ-Classifieds dla Joomla obejmuje wszystkie z nich.

DJ-Classifieds to narzędzie do katalogów biznesowych Joomla 4, które może być używane do katalogów firm, zdolnych do dodawania nieograniczonej liczby pozycji. W ten sposób można dostosować się do każdej firmy. Kolejną zaletą jest możliwość organizowania wpisów pod dowolną liczbą kategorii i podkategorii, co ułatwia odwiedzającym witrynę wyszukiwanie firm.

Administrator witryny kontroluje wpisy, w tym ich wygląd i wyświetlane szczegóły.

Użytkownicy mogą również dodać mapę Google lub zdjęcia i filmy z YouTube lub Vimeo, dzięki czemu ich oferty będą się wyróżniać i przyciągać potencjalnych klientów.

Zaawansowane wyszukiwanie pozwala użytkownikom znaleźć to, czego szukają, według słowa kluczowego, kategorii, lokalizacji, niestandardowego pola lub zakresu cenowego.

Opcje monetyzacji obejmują wyróżnione oferty, funkcję "move to top" (wyświetlaj na górze strony), elastyczność w ustalaniu różnych cen dla każdej kategorii oraz 26 bramek płatności (w tym PayPal i Stripe).

Możesz także skonfigurować powiadomienia e-mail, aby administratorzy otrzymywali informacje o dodaniu nowej oferty lub otrzymaniu płatności. Użytkownicy mogą być powiadamiani o dodaniu nowej oferty lub o zbliżającym się terminie jej wygaśnięcia.

Jeśli szukasz skutecznego rozwiązania do tworzenia katalogu firm dla Joomla (DJ-Classifieds jest kompatybilny z Joomla 4), to DJ Classifieds będzie dla Ciebie idealne.

Podsumowanie

Stworzenie nowoczesnego katalogu stron nie musi być czasochłonne i wymagać wiele pracy. Może natomiast przynieść duże korzyści i zyski niewielkim kosztem. Dzięki systemowi zarządzania treścią Joomla i dedykowanym narzędziom, takim jak DJ-Classifieds, prowadzenie strony katalogu Joomla jest łatwiejsze niż kiedykolwiek i nie wymaga wiedzy programistycznej.


Bezpieczne płatności

korzystamy z bezpiecznych płatności online PayNow, Paypal, Przelewy24 z obsługą kart kredytowych

14-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wszystkie produkty zakupione na naszej stronie podlegają zwrotowi.

Szybkie i obszerne wsparcie

Dedykowany system biletowy dla wszystkich abonentów.


© DJ-Extensions.com. All rights reserved.