Zaloguj

Nowy na DJ-Extensions?
23 marzec, 2023
Follow Us

Najlepsze rozszerzenia dla Joomla 4.x - część 3

23 marzec, 2023

Poznaj najlepsze dodatki do Joomla 4.x, które sprawią, że Twoja strona będzie działać lepiej.

To już trzecia i ostatnia część naszego podsumowania. Zapewne znasz już korzyści płynące z używania rozszerzeń i dodatków w Joomla. Korzystając z nich, dodajesz do swojej witryny nowe funkcje bez zmiany podstawowego środowiska programowego witryny.

Zmiany wywołane przez rozszerzenia mogą być małe lub duże. Na przykład niektóre z nich mogą przekształcić Twoją witrynę w pełnoprawny sklep eCommerce, podczas gdy inne wprowadzają małe, ale znaczące zmiany - na przykład zapewniają nowoczesną, przyciągającą wzrok prezentację wizualną produktu.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, nie zapomnij sprawdzić pierwszej i drugiej części tego wpisu na blogu!

Co to jest Joomla?

Strony oparte na Joomla stanowią ponad 1,5 miliona witryn na całym świecie. Jest to bardzo dobry wynik. Joomla to projekt sięgający 2005 roku, kiedy to kilku programistów pracujących z Mambo (popularnym narzędziem do tworzenia stron internetowych) postanowiło stworzyć coś nowego.

Joomla pomoże Ci stworzyć wszystkie rodzaje stron internetowych, w tym osobiste blogi, strony biznesowe, korporacyjne, rządowe, serwisy informacyjne, sklepy internetowe i inne. Konfiguracja jest prosta, a zarządzanie treścią intuicyjne i dostępne dla każdego. CMS Joomla w najnowszej wersji 4.x jest mocno chwalony za przyjazną dla SEO domyślną konfigurację, funkcje bezpieczeństwa i obsługę treści wielojęzycznych.

Dodatkowym atutem dla użytkowników jest szczegółowa dokumentacja, a także dostęp do globalnej społeczności programistów i użytkowników, gdzie można liczyć na pomoc.

3 najlepsze rozszerzenia dla Joomla

 W tej części wpisu na blogu skupimy się na 3 dodatkach, które współpracują z popularnym web builderem YOOtheme Pro. Jeden z nich (DJ-Accessibility) działa również w trybie samodzielnym.

Co to jest YOOtheme Pro?

YOOtheme Pro to modny web builder kompatybilny z wiodącymi systemami CMS typu OpenSource: Joomla i WordPress. Oferuje gotowe, nowoczesne układy stron, odpowiednie dla różnych typów stron internetowych.

Web Builder YOOtheme Pro umożliwia tworzenie układów stron za pomocą intuicyjnego interfejsu "drag and drop" oraz podgląd w czasie rzeczywistym.

DJ-Accessibility

DJ-Accessibility to dodatek dostępności Joomla 4.x działający jako samodzielne rozwiązanie oraz z YOOtheme Pro jako zintegrowane rozwiązanie.

Dodatek zapewnia zgodność dostępności ze standardami WCAG i ADA. Użyj jego opcji, aby poprawić dostępność swojej witryny!

Główne funkcje DJ-Accessibility to:

 • Użytkownik może wyświetlać opcje dostępności w wyskakującym okienku lub na pasku narzędzi.
 • Odwrócenie kolorów, Monochromatyczny, Ciemny kontrast, Jasny kontrast, Niskie nasycenie, Wysokie nasycenie,
 • Podświetlanie linków, Podświetlanie nagłówków
 • Czytnik ekranu, tryb czytania
 • Skalowanie treści, Rozmiar czcionki, Wysokość linii, Odstępy między literami
 • Możliwość korzystania z czcionek lokalnych lub internetowych w panelu wtyczki na stronie głównej (jest dostosowany do najnowszych przepisów & zapewnia zgodność z GDPR w zakresie wykorzystania czcionek).

DJ-FlipBook

DJ-FlipBook to dodatek do Joomla 4.x / element YOOtheme Pro, przeznaczony do wyświetlania plików PDF w formie atrakcyjnej wizualnie książki.

Skorzystaj z rozszerzonych opcji i czerp korzyści z wyświetlania plików PDF w nowoczesny sposób!

Przyciągnij odwiedzających Twoją stronę i zapewnij im przyjemne doświadczenie czytania dzięki przeglądarce plików.

Dodatek pozwala użytkownikowi na łatwe tworzenie przyciągających wzrok kart plików (wraz z obrazkami i opisami).

Główne cechy DJ-Flipbook to:

 • Renderowanie plików PDF
 • Łatwe i intuicyjne tworzenie kart plików
 • Zaawansowane ustawienia

Dodatek działa tylko z Yootheme PRO.

DJ-Popup

DJ-Popup to dodatek do Joomla 4.x oparty na YOOtheme PRO, przeznaczony do wyświetlania różnych, przyciągających wzrok wyskakujących okienek lub modalnych boksów. Zwiększ swoje wskaźniki konwersji na stronach zbudowanych na YOOtheme!

Użyj dodatku i łatwo zmień dowolną sweb buildera YOOtheme Pro na wyskakujące okienko lub modalbox. Zbuduj dowolny popup/modal i umieść w nim cokolwiek (wideo, mapę, formularz newslettera lub logowania, baner cookies, pokaz slajdów).

Możesz zarządzać zawartością popupu za pomocą YOOtheme Pro w łatwy i przyjazny sposób bez umiejętności kodowania.

Główne cechy DJ-Popup to:

 • Różnorodność opcji dostosowywania
 • Wiele rodzajów popupów (Na ładowanie strony, Opóźnienie czasu, Na przewijanie, Przewijanie do, Na hover, Na kliknięcie)
 • Animacje (Fade, Scale Up, Shake, Left, Top, Right, Bottom, Scale Down i wiele innych)
 • Pełna kontrola nad rozmiarem, tłem i lokalizacją Popupu

Dodatek działa tylko z Yootheme PRO.

Podsumowanie

To już koniec naszej serii. W trzech wpisach na blogu skupiliśmy się łącznie na 9 produktach (rozszerzeniach i dodatkach) dla Joomla 4.x.

Mamy nadzieję, że znalazłeś idealne rozwiązanie dla swojej witryny!

© 2023 DJ-Extensions.com. All rights reserved.